اتاق فرار یک ماجراجویی بی نظیر

معرفی بهترین اتاق فرارهای تهران

اتاق فرار یک ماجراجویی بی نظیر

بخش های مختلف اتاق فرار
اتاق فرار یااسکیپ روم در واقع مجموعه ای از چند بخش مختلف می باشد که همگی در کنار هم در نهایت شرایط بسیار هیجان انگیزی را برای شما بوجود می آورند. مهم ترین بخش های این شیوه بازی شامل موارد زیر می باشد:
سناریو بازی
ماجرا و معماهایی که افراد یک تیم باید در اتاق فرار آنها را حل کنند تا بتوانند به آخرین مرحله یعنی رهایی از اتاق دست پیدا نمایند با هم متفاوت بوده و می توان گفت اصلی ترین بخش برای به حداکثر رساندن هیجان بازی می باشد. به عنوان مثل ممکن است سناریوی مطرح شده دارای ژانر جنایی و ترسناک باشد و افراد گروه به دنبال راه حل هایی برای نجات پیدا کردن از یک قاتل زنجیره ای باشند. نوع طراحی داخلی اتاق و المان های به کار رفته در آن، میزان نور و صداهایی که در هر مرحله پخش میشود، همگی باید کاملا هوشمندانه انجام شده باشند تا افراد گروه بیشتر در نقش و بازی غرق شوند. در واقع باید تلاش شود تا تمام افراد گروه احساس کنند که تمام اتفاقات واقعی بوده و این می تواند روحیه همکاری آنها برای حل معماها و پیدا کردن سرنخ را بیشتر کند.
مدیر و اپراتور بازی
در تمام مراحل بازی فردی به نام مدیر یا پراتور بازی در بیرون از اتاق و از طریق دوربین های قرار گرفته در بخش های مختلف شاهد و همراه شما می باشد. این فرد چند وظیفه مهم دارد از قبیل پخش موسیقی و صداهای وحشتناک برای بالا بردن حس ترس و استرس در افراد گروه و القای حس واقعی بودن ماجرا، توقف بازی در صورت تمایل افراد گروه و حل مشکلات احتمالی که در حین بازی رخ می دهد! به عبارت دیگر، در هر بخش از بازی که افراد تیم بخواهند به آن خاتمه دهند می توانند با مدیر بازی تماس بگیرند.
بازیکن های گروه
گروه یا تیم افرادی هستند که با هم تصمیم به بازی و ورود به اتاق فرار را میگیرند. این افراد باید دوست، همراه و در یک گروه سنی باشند تا بتوانند در نهایت به موفقیت دست پیدا نمایند. توجه داشته باشید که افرادی که با شما همراه و هم گروه میشوند تاثیر زیادی بر میزان رضایت شما از بازی خواهند داشت. در نتیجه پیشنهاد می کنیم این افراد را با دقت انتخاب کنید و حتما از روحیه کار تیمی در آنها مطمئن شوید.
 
انواع سناریو در  اسکیپ روم
اتاق فرار یا اسکیپ روم بر اساس سیاست های مدیریتی مجموعه دارای سناریوهای مختلفی می باشد که هر کدام ژانرهای متفاوتی دارند. از پرطرفدارترین ژانرهای اجرا شده در اتاق فرار می توان به بازی های ترسناک، ماجراجویی، وهم آلود، معمایی، سیاسی و گاها فانتزی اشاره نمود. البته لازم به ذکر است که در ایران بیشترین تمایل و گرایش به اتاق فرارهایی می باشد که دارای سناریوهای بیش از اندازه ترسناک هستند و باعث میشوند تا آدرنالین خونتان تا حد زیادی افزایش پیدا کند. به طوریکه در برخی از بخش های این بازی ممکن است پاهای شما را ببندند و در فضایی بسیار تاریک با صداهای ترسناک زندانی شوید و تنها راه نجات حل کردن معما و پیدا کردن سرنخ باشد.
چطور در اتاق فرار پیروز شویم؟
اتاق فرار یک بازی تیمی و گروهی می باشد که حدود سی دقیقه تا یک ساعت و متناسب با نوع سناریو طول خواهد کشید. در تمام این مدت افراد باید تلاش کنند تا بتوانند سرنخ ها را پیدا کنند و از زندان و سایر بخش های ترسناک بازی عبور نمایند. حال سوال این است که چطور می توان در این بازی و ماجرا پیروز شد؟ رمز موفقیت در بازی های طراحی شده برای اسکیپ روم شامل موارد زیر می باشد:
روحیه همکاری و کار تیمی را در خود تقویت کنید! شما در این نوع بازی متوجه خواهید شد که هر ایده و نظر از طرف هم تیمی هایتان می تواند راه را برای پیدا کردن رمز و سرنخ ها هموار کند.
در نقش و بازی غرق شوید! توجه داشته باشید که به این دلیل وارد اتاق فرار میشوید تا بازی کنید و لذت ببرید، در نتیجه تلاش کردن برای نشان داده این که نترسیده اید و می دانید که این ها فقط یک بازی است تنها به ضرر خودتان تمام خواهد شد. چون لذت یک بازی هیجان انگیز را از دست می دهید. افرادی بیشترین لذت را از اتاق فرار میبرند که بیشتر در نقش خود فرو بروند.
خلاق باشید و هر ایده ای که به ذهنتان خطور می کند را مطرح کنید، حتی اگر این ایده در نظرتان درست نباشد!
کدام گروه های رفتاری در اتاق فرار موفق میشوند؟
در حالت کلی می توان گفت، افرادی می توانند بیشترین استفاده را از اتاق فرار ببرند که دارای چند ویژگی مهم باشند که عبارتند از:
  • افراد شجاع و نترس
  • افرادی که از نظر مقاومت و سلامت بدنی در سطح مطلوب و ایده آلی قرار گرفته باشند
  • دارای روحیه کار تیمی باشند
  • افراد با ذهن های خلاق
اتاق فرار برای چه کسانی مناسب نیست؟
علیرغم مزایای زیادی که اتاق فرار به همراه دارد، تجربه این بازی برای برخی از افراد مناسب نیست از قبیل:
  • افرادی که با مشکلات جسمی از قبیل بیماری های قلبی و عصبی مواجه هستند
  • خانم های باردار و کودکان زیر 15 سال
  • افرادی که فوبیای تاریکی، بسته شدن دست و چا و گیر افتادن در اتاق دارند
 
۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.